Due to water damage we have lost the results from 2015 and 2014. Please contact us if you have details of results

 

Regional Event Results - 2016

 

Primary Dance

  • 1st Place - The Buck Bucks - St John the Apostle Primary School
  • 2nd Place - Dark Dragons - Blue Gum Community School
  • 3rd Place - The Mystery Detectives

Secondary Dance

  • 1st Place - Call it Steampunk - Home Education Network
  • 2nd Place - Sunshine Girls - St Clare's College
  • 3rd Place - Team LCM - St Clare's College

Primary Rescue

  • 1st Place - Moon Knights - Kid Technic
  • 2nd Place - The Hydreton - Kid Technic
  • 3rd Place - Mental Blank - Kid Technic

Secondary Rescue

  • 1st Place - Pink Ninja Spys - Kid Technic
  • 2nd Place - Team Meka - St Francis Xavier College
  • 3rd Place - Team Life Savers - St Francis Xavier College

Lightweight Soccer

  • 1st Place - SFX Strikers - St Francis Xavier College
  • 2nd Place - Just Happy to Be Here - Harrison School
  • 3rd Place - A Goat with a Funny Hat - St Mary MacKillop College

 

Regional Event Results - 2015

 

 

Open Soccer: 

 

Novice Soccer: 

 

Rescue Junior: 

 

Rescue Senior: 

 

Premier Rescue: 

 

Dance Junior: 

 

Dance Senior: 

 

 

 

Regional Event Results - 2014

 

Open Soccer: 

 

Novice Soccer: 

 

Rescue Junior: 

 

Rescue Senior: 

 

Premier Rescue: 

 

Dance Junior: 

 

Dance Senior: 

 

 

Regional Event Results - 2013

 

Open Soccer: 1st Team SFXRFC – Mudkips (SFX) 2nd Team Haxxor (McKillop/SFX), 3rd Team Radrobots (Radford College)

Novice Soccer: 1st Mighty Morphin Flower Arrangers (SFX), 2nd Team Leeroy (SFX), 3rd Team Schniz (SFX), 4th Tardis Crew (Moruya High School)

Rescue Junior: 1st Robotic Roos (CGS) by 20 seconds, 2nd Krispy Kreme Dream (Gib Gate School), 3rd Lego Mindstorm Rulers (CGS)

Rescue Senior: 1st Terabytes (SFX), Marist 1 (Marist), 3rd Marist 2 (Marist)

Premier Rescue: 1st That Person Standing Over There (McKillop), 2nd ME (McKillop), 3rd Bad Boy (Independent Entry)

Dance Junior: 1st H.U.L.A (Sanctuary Point Public School)

Dance Senior: 1st Three Chocolatiers (Independent Entry), 2nd Team Gents (SFX)

 

Regional Event Results - 2012

 

Novice Soccer - 1st Place: BundahStorm (Narrabundah College), 2nd Place: Holy Spirit FC (Holy Spirit Catholic School), 3rd Place: SFX 10 Two (Saint Francis Xavier College, 4th Place: Harrison Soccer (Harrison School)

Open Soccer - 1st Place: Project 51 (Saint Francis Xavier School), 2nd Place: SFXFC (Saint Francis Xavier School), 3rd Place: RadBot (Radford College), 4th Place: Antibody (St Mary MacKillop College)

Junior Dance - 1st Place: On the Loose (Home Education Hencast), 2nd Place: Connection (Kaleen Primary School), 3rd Place: Party Rockers (Kaleen Primary School)

Junior Dance Theatre - 1st Place: The Funky Ice-Cream (Gib Gate School), 2nd Place: Fully Sick Bro (Gib Gate School), 3rd Place: 4 Gold 2 (St Gregorys Queanbeyan)

Senior Dance - 1st Place: 9 One (Saint Francis Xavier School), 2nd Place: 10 Two (Saint Francis Xavier School), 3rd Place: LEX (Saint Francis Xavier School)

Senior Dance Theatre - 1st Place: Hard Rock Robotics (CSIRO Green Machine)

Junior Rescue - 1st Place: Robotic Rice (Saint Francis Xavier School), 2nd Place: Grammar 4 (Canberra Boys Grammar), 3rd Place: Bobs your Jolly Uncle (Kaleen Primary School)

Premier Rescue - 1st Place: Nobody (St Mary MacKillop College), 2nd Place: Marist 3 (Marist College Canberra), 3rd Place: Anybody (St Mary MacKillop College)

 


Event 2011 Results

Novice Soccer - 1st Place: Bundah Storm (Narrabundah College), 2nd Place: Holy Spirit Novice (Holy Spirit School), 3rd Place: Botchester United (Amaroo School)

Open League Soccer - 1st Place: Haxxor (St. Mary MacKillop College), 2nd Place: Holy Spirit United (Holy Spirit School), 3rd Place: Holy Spirit City (Holy Spirit School)

Soccer Encouragement: Team Oxymoron (Saint Francis Xavier)

Junior Dance - 1st Place: The Dancing Nacho Chips (Gib Gate), 2nd Place: Connectors (Kaleen Primary), 3rd Place: The B.O.B.S! (Kaleen Primary)

Senior Dance - 1st Place: F.R.O.G (CSIRO Green Machine), 2nd Place: Caught in the Act (Blue Gum Community School)

Dance Encouragement: Rio (Gib Gate)

Rescue - 1st Place: G5 (Canberra Grammar School), 2nd Place: BobyFred (Canberra Grammar School), 3rd Place: G2 (Canberra Grammar School)

Premier Rescue - 1st Place: G3 (Canberra Grammar School), 2nd Place: Doom Buggy (St. Mary MacKillop College), 3rd Place: M1 (Marist College)

Rescue Encouragement: The Pitterpot Mk 2 (Kaleen Primary)